Family House Extension

Under construction
2017 - 2020
Hrádek nad Nisou, CZ

Vstupní přístavba rodinného domu z 30. let v Hrádku nad Nisou, která měla vzniknout na již postavené betonové terase, což do značné míry předurčovalo půdorysný tvar. Mohutné stěny se proto návrh snaží fraktalizovat různým uspořádáním lícového zdiva za pomocí ostře pálených cihel, které v tomto regionu mají bohatou historii ať již na industriálních stavbách z 19. století či na rodinných vilách století minulého. Nejdelší stěna je rozdrobena pomocí předsunutí některých cihel starého rakouského formátu RF, zadní stěna je naopak perforovaná, umožňující průhled do zahrady skrze celo-stěnové okno a štěrbiny v lícovém zdivu.

Materiálově se jedná o dřevostavbu s pohledovým a chránícím předsazeným lícovým zdivem. Přesah střechy je z falcované střešní krytiny.

Vnitřní prostor přístavby je navržen jako rozmezí mezi interiérem a exteriérem, krom obnaženého a začištěného zdiva původního domu totiž zde není další stěna: Přední a zadní část tvoří skleněné vstupní dveře a zadní okno, celou protilehlou stěnu tvoří vestavěná skříň.

Under construction

Požadavkem na přístavbu bylo pohledové přiznání obloukového překladu původního vstupu domu do nového interiéru. Proto je zadní část přístavby (od zahrady) navržena se šikmou atikou a pultovou střechou. Naopak přední část, viditelná od ulice, se přístavba svou rovnou a nižší atikou snaží být méně nápadní a zapadnout tak do geometrie horizontálních linií říms okolních domů.

Under construction

Under construction

Součástí návrhu je i nové ohraničení pozemku, navazující na použití lícového zdiva přístavby: Oplocení bylo koncipováno jako průběžný modul přiznaného zdiva různých tlouštěk a tvaru dle potřeby daného místa pro zabudování schránky,techniky, popelnic, branky či posuvné brány. Výplň tvoří pravidelné dřevěné latě.

50° 51' 10.04" N
14° 50' 40.38" E

Back to all projects

Kontakt

Back to top

Interested in working together? I am open to any new collaborations and projects.
Hit me up!